Vážení občané,

od 6.11.2020 je možné vyzvednout si na Obecním úřadě v Hrčavě odnosové tašky na separovaný odpad (sada 3 tašek – sklo, papír a plast).

Tašky umožňují uložení tříděného odpadu v domácnosti i následné odnesení do kontejneru. Jsou vyrobené z omyvatelného recyklovaného materiálu, lze je tak použít opakovaně.

Sady tašek budou distribuovány zdarma v počtu 1 sada na 1 byt do vyčerpání zásob.

Třídění odpadů a následná recyklace šetří přírodní zdroje surovin a energie. Za zvýšenou míru separace je možnost získat větší příspěvek za třídění od společnosti EKO-KOM a.s., který sníží náklady za svoz a likvidaci odpadu v obci.

Děkujeme občanům za aktivní přístup v oblasti nakládání s odpadem.

 ekokom tašky2

Kosení v BukovciKdo je nejlepší kosák? Pavel Bestwina z Hrčavy a Jana Suszková z Bukovce. Tak dopadlo tradiční páteční klání u nejvýchodnějšího bodu republiky. (zdroj: www.ihorizont.cz)

 

Na cestě po Gorolsku - krásný dokument z roku 2009 i o Hrčavě, posledním vlku v Beskydech a stavění máje na Hrčavě... podívejte se

Trojmezí

 DSC0078Hrčava ožila 9. 2. 2013.

V barevné atmosféře karnevalových kostýmů, v opojné vůni zabíjačkových specialit a za hudebního doprovodu lidové hudby jsme na Hrčavě prožili 1. ročník opravdových ostatků se vším všudy.

Děkujeme všem, kdo Hrčavu v den ostatků navšítivil, děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu akce a děkujeme všem médiím za podporu.

Prohlédněte si záznamy televize a fotogalerie místních tiskovin a nasajte hrčavskou ostatkovou atmosféru.

28. prosince  2012 v 07:00  Český rozhlas

Přesně před dvaceti lety se v malé vesnici Hrčava na severu Moravy nemluvilo o ničem jiném než o rozdělení Československa. Za pár dní měl společný stát Čechů a Slováků zaniknout a pro obyvatele této odlehlé obce to znamenalo, že k hlídané polské hranici budou mít kousek za plotem další celnici, tentokrát slovenskou. 

Celý článek.....