V pravé poledne nastoupily před kulturní dům maškary a vydaly se v průvodu povinšovat po hrčavských chalupách. A samozřejmě jim k tomu hráli muzikanti – Jackové a Górole. Masek tu bylo habaděj – od Slaměného, přes Turoňa, Ženicha a Nevěstu, Babku s nůší, Žida, Cikánky až po malé vodníčky, zvířátka a čarodějnice, v nichž se skrývaly hrčavské děti.

Po vyhlášení nejlepší masky pokřtil starosta nové pivo - Hrčavský ležák - po němž se vzápětí jen zaprášilo. Půvabnou aHrčavské ostatky - muzika originální etiketu místního ležáku má na svědomí jablunkovský rodák a malíř Antoni Szpyrc.

Hrčavské ostatky končily až v neděli nad ránem, když už byly všechny maškary řádně vytančené... A komu se na Hrčavě líbilo, ten se už může začít těšit na příští rok!

Díky za organizaci prvního ročníku ostatků patří především hrčavské mládeži, která se příprav chopila s vervou a energií sobě vlastní. Také občanskému sdružení Hrčávka za přípravu chutného občerstvení a všem ostatním, kteří přiložili ruku k tuze vydařenému dílu.

Fotografie Petr Gořalka www.zapadakof.cz

Další fotografie - Fotogalerie