Kosení v BukovciKdo je nejlepší kosák? Pavel Bestwina z Hrčavy a Jana Suszková z Bukovce. Tak dopadlo tradiční páteční klání u nejvýchodnějšího bodu republiky. (zdroj: www.ihorizont.cz)

 

Na cestě po Gorolsku - krásný dokument z roku 2009 i o Hrčavě, posledním vlku v Beskydech a stavění máje na Hrčavě... podívejte se

Trojmezí

 DSC0078Hrčava ožila 9. 2. 2013.

V barevné atmosféře karnevalových kostýmů, v opojné vůni zabíjačkových specialit a za hudebního doprovodu lidové hudby jsme na Hrčavě prožili 1. ročník opravdových ostatků se vším všudy.

Děkujeme všem, kdo Hrčavu v den ostatků navšítivil, děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu akce a děkujeme všem médiím za podporu.

Prohlédněte si záznamy televize a fotogalerie místních tiskovin a nasajte hrčavskou ostatkovou atmosféru.

28. prosince  2012 v 07:00  Český rozhlas

Přesně před dvaceti lety se v malé vesnici Hrčava na severu Moravy nemluvilo o ničem jiném než o rozdělení Československa. Za pár dní měl společný stát Čechů a Slováků zaniknout a pro obyvatele této odlehlé obce to znamenalo, že k hlídané polské hranici budou mít kousek za plotem další celnici, tentokrát slovenskou. 

Celý článek.....

První ze šestnácti zastavení na dnes již prakticky neexistující česko-polské hranici a zrovna na Hrčavě. Připravili: T. Netočný, K. Wołoszyn-Świerk a M. Petrov ...

Dokument ke zhlédnutí zde ...